Podlasie i Mazury
Dzień 1
Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd do Grabarki. Zobaczymy tutaj najważniejsze sanktuarium prawosławia na ziemiach polskich - Świętą Górę Grabarkę, zwaną również Górą Krzyży z racji na to iż pielgrzymi przybywający w to miejsce przynoszą ze sobą krzyże. Przejazd do serca Puszczy Białowieskiej –Białowieży. Spacer z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą po Białowieskim Parku Narodowym, w trakcie którego poczujemy ducha puszczy. Następnie odbędziemy wycieczkę Puszczańską Koleją Drezynową, gdzie dzięki mocy swych mięśni zagłębimy się w serce puszczy oraz dotrzemy do tajemniczego Miejsca Mocy. Przejazd na nocleg w okolicach Białowieży. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie oko w oko spotkać będziemy się mogli z „królem puszczy”. Przejazd do Tykocina – jednego z najbardziej klimatycznych miasteczek na Podlasiu. Zobaczymy tam Kościół Świętej Trójcy, Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, zamek (z zewnątrz). Przejazd do Białegostoku. Zobaczymy tutaj „Wersal Podlasia” czyli Pałac Branickich (z zewnątrz), a także przespacerujemy się po ogrodach pałacowych. Przejazd do Wasilkowa. Zobaczymy tutaj Skansen Wsi Podlaskiej, którego jedną z atrakcji jest leśna bimbrownia jeszcze do niedawna produkująca „ducha puszczy”. Przejazd na nocleg w okolicach Białegostoku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Supraśla – miasteczka znanego z Trylogii „U Pana Boga…” Zagłębimy się tutaj w kulturę prawosławia. Zwiedzimy Klasztor Prawosławny Zwiastowania Bogurodzicy, a także Muzeum Ikon. Przejazd do Kruszynian – jednej z kilku miejscowości na Podlasiu, która zamieszkana jest przez Tatarów. Zwiedzanie zabytkowego drewnianego meczetu, a następnie degustacja jednego z dań kuchni tatarskiej. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem „szlakiem papieskim” po Kanale Augustowskim do Studzienicznej. Po drodze przepłyniemy przez Jeziora Necko oraz Białe Augustowskie, a także przepłyniemy przez Śluzę na Jezioro Studzieniczne. Na miejscu zobaczymy malowniczo położone Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd na nocleg w okolicach Wigier. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie Klasztoru Kamedułów malowniczo położonego na cyplu Jeziora Wigry. Przejazd do miejscowości Stańczyki. Trasa poprowadzi nas przez malownicze tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w którym dominuje krajobraz polodowcowy. Zobaczymy tutaj słynne akwedukty, czyli dwa bliźniacze mosty kolejowe – jedne z najwyższych w Polsce. Przejazd do miejscowości Mamerki – gdzie w trakcie II wojny światowej znajdowała się kwatera niemieckich wojsk lądowych. Zwiedzanie kompleksu, gdzie rzekomo ukrywano :bursztynową komnatę”. Przejazd na nocleg w okolicach Węgorzewa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Węgorzewa. Wypoczynek na plaży. Rejs statkiem statkiem przez Krainę Wielkich Jezior Mazurskich do Giżycka. Po drodze miniemy jeziora: Święcajty, Mamry, Dargin, Kisajno. Spacer po kurorcie. Przejazd na nocleg w okolicach Kętrzyna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do Gierłoży. Zwiedzanie kompleksu kwatery Adolfa Hitlera „Wilczy Szaniec”. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Pokaz organów świętolipskich. Przejazd do Reszla. Zobaczymy tutaj gotycki zamek biskupów warmińskich, rynek oraz gotycką Farę. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie od 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Przejazd na nocleg w okolicach Ostródy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Buczyniec. Rejs statkiem po Kanale Elbląskim na trasie Buczyniec – Elbląg. Atrakcjami rejsu są m.in. system 5 pochylni – jedno z najdoskonalszych urządzeń hydrotechnicznych, dzięki którym statek przesuwany jest po trawie, Jezioro Druzno, gdzie znajdować się miała legendarna osada Truso. Przejazd do Fromborka – miasta związanego z Mikołajem Kopernikiem. Zwiedzanie Katedry oraz Muzeum Mikołaja Kopernika. Spacer uliczkami miasta malowniczo położonego nad Zalewem Wiślanym. Przejazd do Stegny. Wypoczynek na plaży nad Zatoką Gdańską. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację
Cena obejmuje: