Tour de Pologne
W 16 dni dookoła Polski
2021
Dzień I
Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd do Gdańska. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem lokalnym. W jego trakcie zobaczymy: Długi Targ, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Arsenał, Stary Żuraw, Kościół Mariacki, z którego wieży ukaże nam się panorama na miasto. Czas wolny na starym mieście. Przejazd do Stoczni Gdańskiej. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności – gdzie w nowoczesnym sposób przedstawiono polską drogę do wolności. Przejazd do dzielnicy Oliwa. Zwiedzanie Katedry Oliwskiej. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień II
Śniadanie. Przejazd do Sopotu. Spacer przez Plac Kuracyjny a także przez symbol miasta – sopockie molo. Przejazd do Gdyni. Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Skwer Kościuszki, a także słynny żaglowiec „Dar Pomorza” oraz niszczyciel „ORP Błyskawica”. Następnie wsiądziemy na statek i odbędziemy rejs z Gdyni na Hel. Odwiedzimy Fokarium Helskie, gdzie zobaczymy karmienie fok. Następnie przejedziemy na Półwysep Rozewie - najdalej na północ wysunięty skrawek Polski. Przejazd na nocleg w okolicach Wejherowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień III
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kluki. Zwiedzanie Skansenu Muzeum Wsi Słowińskiej, gdzie zobaczymy budowle z charakterystyczną biało czarną kratą. Przejazd do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie pospacerujemy po unikatowych „ruchomych wydmach”, a także zobaczymy latarnię morską w Czołpinie. Przejazd do Kołobrzegu. Zwiedzanie jednego z najbardziej popularnych kurortów bałtyckich. Zobaczymy Latarnię Morską, Molo, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Wypoczynek nad morzem. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień IV
Śniadanie. Przejazd do nadmorskiej miejscowości Trzęsacz. Zobaczymy tutaj jedne z najsłynniejszych ruin w Polsce – położone na nadmorskim klifem pozostałości gotyckiego Kościoła Świętego Mikołaja. Przejazd do Międzyzdrojów – słynnego kurortu na Wyspie Wolin. Zobaczymy Molo, a także słynną Aleję Gwiazd. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych spacer na punkt widokowy na Kawczej Górze, z którego rozpościera się piękna panorama na Zatokę Pomorską. Przejazd do Szczecina. Spacer po centrum stolicy Pomorza Zachodniego. Zobaczymy: Wały Chrobrego przy których znajdują się monumentalne budowle: Muzeum Narodowego, Urzędu Wojewódzkiego oraz Akademii Morskiej. Następnie przejdziemy w stronę Rynku Solnego oraz zobaczymy z zewnątrz Zamek Książąt Pomorskich. Przejazd do Cedyni – miejsca bitwy z 972 r., a także najdalej na zachód wysuniętego krańca Polski. Przejazd na nocleg w okolicach Kostrzyna nad Odrą. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień V
Śniadanie. Przejazd do Świebodzina – gdzie znajduje się najwyższy w Polsce posąg Chrystusa Króla. Przejazd do jednej z lubuskich winnic w okolicach Zielonej Góry. Degustacja wina z możliwością zakupu. Przejazd do Żagania. Zwiedzanie Pałacu Książąt Lobkovitz – najbardziej okazałej rezydencji barokowej w Ziemi Lubuskiej. Przejazd do Łęknicy. Spacer po wpisanym na Listę UNESCO, położonym po obydwu stronach Nysy Łużyckiej, trans-granicznym Parku Łuk Mużakowa, w trakcie którego zobaczymy również znajdujący się po niemieckiej stronie granicy Pałac Księcia Von Puckler. Przejazd na nocleg w okolicach Zgorzelca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień VI
Śniadanie. Przejazd do Leśnej. Zwiedzanie Zamku Czocha - jednej z najbardziej tajemniczych budowli Dolnego Śląska. Następnie spacer po zaporze z 1905 r. z piękną panoramą na Jezioro Leśniańskie. Przejazd w okolice Szklarskiej Poręby. Spacer na Wodospad Szklarki. Przejazd do Karpacza, gdzie zobaczymy utrzymaną w skandynawskim stylu Świątynię Wang. Przejazd do Krzeszowa. Zwiedzanie perły baroku śląskiego czyli dawnego Opactwa Cystersów. Przejazd na nocleg w okolicach Kamiennej Góry. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień VII
Śniadanie. Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych rezydencji w Polsce – Zamku Książ. Przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Kościoła Pokoju. Spacer po starówce, w trakcie którego zobaczymy niezwykłą Katedrę Świdnicką. Przejazd do Srebrnej Góry. Zwiedzanie doskonale zachowanej twierdzy górskiej wybudowanej przez Prusaków, z której roztacza się przepiękna panorama na Sudety. Przejazd do Wambierzyc. Zwiedzanie kolejnej perły śląskiego baroku, spacer po wambierzyckiej kalwarii. Przejazd na nocleg w okolicach Kłodzka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień VIII
Śniadanie. Przejazd do Kletna. Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – charakteryzującej się przepiękną szatą naciekową. Przejazd do Mosznej. Zwiedzanie zamku – jednego z najbardziej bajkowych pałaców w Polsce. Przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie kompleksu niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Przejazd na nocleg w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień IX
Śniadanie. Msza Święta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwiedzanie Sanktuarium, które było szczególnie bliskie Świętemu Janowi Pawłowi II. Możliwość krótkiego spaceru po dróżkach kalwaryjskich. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Karola Wojtyły oraz Bazyliki Ofiarowania NMP. Degustacja kremówek papieskich. Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli. Przejazd na nocleg w okolicach Białki Tatrzańskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień X
Śniadanie. Przejazd do Zakopanego. Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Panorama na Tatry. Spacer po Krupówkach. Przejazd do Sromowiec Wyżnych. Spływ Dunajcem do Szczawnicy, w trakcie którego zobaczymy przepiękne widoki na Pieniny. Przejazd na nocleg w okolicach Rymanowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień XI
Śniadanie. Przejazd do Dukli. Zobaczymy Kościół Bernardynów, w którym znajdują się relikwie świętego Jana z Dukli. Kościół Marii Magdaleny, fundacji Mniszchów, z jedynymi w Polsce wnętrzami w stylu saskiego rokoko. Pałac Mniszchów. Przejazd do Trzciany. Spacer do Pustelni Świętego Jana pod Górą Zaśpit. Przejazd do Komańczy – gdzie znajduje się Klasztor Sióstr Nazaretanek, gdzie internowany był Kardynał Stefan Wyszyński. Zobaczymy również cerkiew w stylu wschodnio-łemkowskim. Przejazd do Majdanu – wycieczka Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową do Balnicy – opuszczonej miejscowości na granicy ze Słowacją. Przejazd widokową Wielką Pętlą Bieszczadzką. Postój na Przełęczy Wyżnej - w trakcie którego zobaczymy wspaniałą panoramę na najwyższe szczyty Bieszczad: Tarnicę, Wielką Rawkę, Połoniny Wetlińską i Caryńska. Przejazd na nocleg w okolice Ustrzyk Dolnych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień XII
Śniadanie. Przejazd do Soliny. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, trakcie którego zobaczymy słynne „zielonene wzgórza. Przejazd do Kalwarii Pacławskiej. Zwiedzaie najważniejszego Sanktuarium Maryjnym Podkarpacia – fundacji rodu Fredrów, malowniczo położonego pośród wzgórz Pogórza Przemyskiego. Przejazd do Krasiczyna – zwiedzanie barokowej rezydencji Krasickich i Sapiehów – brutalnie doświadczonej w trakcie II wojny światowej. Przejazd do Przemyśla. Zwiedzanie miasta, określanego nieraz mianem „Małego Lwowa”: Rynek z Pomnikiem Szwejka, Kościół Franciszkanów, Kościół pojezuicki – obecnie katedra grekokatolicka, Katedra Łacińska – Msza Święta, Zamek Kazimierzowski. Wjazd na Wzgórze Zniesienie – panorama na miasto i okolice. Zwiedzanie pozostałości jednego z fortów Twierdzy Przemyśl. Przejazd na nocleg w okolicach Przemyśla.
Dzień XIII
Śniadanie. Przejazd w okolice Suśca. Spacer Szlakiem Szumów nad Tanwią, jedną z wizytówek Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta: Katedra, Pomnik Jana Zamoyskiego, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, pozostałości fortyfikacji Twierdzy Zamojskiej. Przejazd do Lublina. Majdanek – zwiedzanie obozu koncentracyjnego. Przejazd do na Stare Miasto. Zwiedzanie: Zamek, w którym zobaczymy słynną Kaplicę Świętej Trójcy z pięknymi freskami w stylu bizantyjskim, Rynek, Katedra. Następnie przejazd do Browaru Perła. Zwiedzanie połączone z degustacją. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie Pałacu Zamoyskich. Zobaczymy: Pałac, Kaplicę, Powozownię oraz Muzeum Socrealizmu. Przejazd na nocleg w okolicach Kocka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Przejazd do Świętej Góry Grabarki. Zobaczymy najważniejsze sanktuarium polskiego prawosławia.
Dzień XIV
Śniadanie. Przejazd do Świętej Góry Grabarki. Zobaczymy najważniejsze sanktuarium polskiego prawosławia. Przejazd do Puszczy Białowieskiej. Zobaczymy Pokazową Zagrodę Żubrów. Spacer ścieżką przyrodniczą po Puszczy Białowieskiej. Przejazd Kruszynian. Zwiedzanie drewnianego meczetu – centrum kultury tatarskiej na Podlasiu. Degustacja jednego z dań kuchni tatarskiej. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek, Katedra, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia (z zewnątrz) wraz z pięknymi ogrodami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Białegostoku. Obiadokolacja.
Dzień XV
Śniadanie. Przejazd do Tykocina – jednego z najbardziej klimatycznych miasteczek na Podlasiu. Zwiedanie: Kościół Świętej Trójcy, Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, zamek (z zewnątrz). Przejazd do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim Szlakiem Papieskim do Augustowa. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd na nocleg w okolicach Suwałk. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień XVI
Śniadanie. Przejazd do Giżycka. Rejs statkiem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich do Węgorzewa. W jego trakcie przepłyniemy m.in. przez jeziora: Kisajno i Mamry podziwiając piękną mazurską przyrodę. Przejazd do miejscowości Mamerki. Zwiedzanie pozostałości Kwatery Dowództwa Niemieckich Wojsk Lądowych, gdzie wg niektórych przypuszczeń ukryta być miała słynna „Bursztynowa Komnata”. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Przejazd na nocleg w okolicach Olsztyna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień XVII
Śniadanie. Przejazd do Buczyńca, gdzie wsiądziemy na statek i odbędziemy 2- godzinny rejs po Kanale Elbląskim, którego atrakcją są pochylnie, które pokonuje się na trasie. Przejazd do Fromborka – miasta związanego z Mikołajem Kopernikiem. Zwiedzanie Katedry oraz Muzeum Mikołaja Kopernika. Spacer uliczkami miasta malowniczo położonego nad Zalewem Wiślanym. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie zamku krzyżackiego. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację.
Cena obejmuje:
Wyjazd można rozpocząć z dowolnego zakątka Polski, podzielić na części lub modyfikować do woli JJJ