Kresowym Szlakiem
Wycieczka po Białorusi
Dzień I
Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd do Brześcia nad Bugiem. Zwiedzanie miasta – którego główną atrakcją są pozostałości Twierdzy Brzeskiej, z nawiązaniami do historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Objazd miasta, w trakcie którego zobaczymy miejską zabudowę drugiej z połowy XIX -XXI w. Spacer główną promenadą miejską ul. Sowiecką zwaną „Aleją latarni” w trakcie którego zobaczymy pomnik „Tysiąclecia Brześcia”. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.
Dzień II
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Skoki, gdzie zwiedzimy zespół pałacowy z XVIII w. znajdujący się w dawnym majątku Niemcewiczów. Przejazd do miejscowości Różany, gdzie zwiedzimy ruiny dawnej rezydencji Sapiehów, kościół katolicki p.w. św. Trójcy, a także cerkiew i klasztor bazylianów. Przejazd w kierunku Kosowa Poleskiego. Zobaczymy kościół p.w. św. Trójcy, który powstał na miejscu dawnego kościoła w którym był ochrzczony Tadeusz Kościuszko. Przejazd w kierunku Mereczowszczyzny, gdzie zobaczymy neogotycki pałac Pusłowskich oraz dwór - miejsce urodzenia T. Kościuszki. Przejazd na nocleg do Baranowicz. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień III
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Mir. Zwiedzimy zespół zamkowo- parkowy z najlepiej zachowanym zamkiem na terenie dzisiejszej Białorusi - wpisanym na listę UNESCO, a także prawosławną kaplicę grobową hrabiów Swiatopołk-Mirskich, ostatnich właścicieli zamku. Zobaczymy również rynek, kościół p.w. św. Mikołaja, cerkiew p.w. św. Trójcy, a także budynek słynnej na cały świat mirskiej jesziwy oraz synagogę. Przejazd do Zaosia – miejscowości, w której urodził się Adam Mickiewicz. Zwiedzimy zrekonstruowany zespół dworski. Przejazd nad Jezioro Świteź – znane z utworów Adama Mickiewicza. Przejazd do Nowogródka. Przejście na Górę Zamkową. Zobaczymy tutaj pomnik oraz kopiec Mickiewicza, a także pozostałości średniowiecznego zamku. Przejście do Kościoła Farnego, gdzie znajdują się doczesne szczątki błogosławionych Sióstr Nazaretanek, zamęczonych przez Niemców w 1943 roku. Przejazd do Zobaczymy tutaj średniowieczny zamek zbudowany w 1323 roku przez księcia Gedymina - miejsce akcji dramatu Adama Mickiewicza - „Grażyna”, a także barokowy kościół p.w. Podwyższenia Krzyża. Zakwaterowanie w hotelu w Lidzie. Obiadokolacja w formie wieczoru białoruskiego.
Dzień IV
Śniadanie. Przejazd do Wasiliszek. Zwiedzimy tutaj Muzeum Czesława Niemiena znajdujące się w rodzinnym domu Wydrzyckich, a także kościół p.w. Piotra i Pawła, w którym organistą był ojciec Czesława Wydrzyckiego. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie miasta, w trakcie którego zobaczymy synagogę, stary i nowy zamek – rezydencje królów oraz miejsce sejmów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Spacer ulicą Zamkową na dawny Rynek grodzieński, przy którym zobaczymy Katedrę p.w. Franciszka Ksawerego. Msza Święta. Zobaczymy również prawosławną Cerkiew Św. Borysa i Gleba spod której rozpościera się piękna panorama na Niemen, a także stary park miejski, teatr, budynki akademii medycznej oraz pomnik Elizy Orzeszkowej. Wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Kuźnicy. Formalności graniczne. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiadokolacja. Przyjazd w godzinach porannych następnego dnia.
Cena obejmuje:
Cena nie obejmuje:
Ostateczna cena wycieczki będzie ustalona po uzgodnieniu ostaecznej wersji programu z grupą
SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH W ROKU ŚWIĘTYM ...
DOLNY ŚLĄSK - SAKSONIA 30 KWIECIEŃ – 3 MA...
SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH 10-17 MAJ 2025 ...